Een woonplek voor onze jongeren

Een woonplek voor onze jongeren
Steeds vaker verlaten jongeren gemeente Losser, niet uit vrije wil, maar omdat er simpelweg te weinig ruimte is voor starters. Veel jongeren willen niet op hun vijfentwintigste nog bij hun ouders wonen. Ze kijken daarom verder, naar andere gemeentes waar wel ruimte is om een eigen leven op te bouwen.
Het woningtekort is allang geen abstract probleem meer dat ergens in Den Haag wordt besproken; het speelt zich af aan de keukentafel, tijdens verjaardagen en op het werk. In een gemeente die trots is op saamhorigheid, lijkt er voor jonge inwoners weinig plek om echt te beginnen.

Het woningaanbod sluit niet aan

In gemeente Losser staat al veel op stapel op het gebied van woningbouw, en Burgerforum wil hier stevig op blijven inzetten. Het gaat daarbij vooral om betaalbare starterswoningen, een betere verdeling van sociale huurwoningen en meer appartementen. Zo blijft de jeugd in de gemeente waar ze zijn opgegroeid en in een omgeving die veilig en vertrouwd voelt. Dankzij het voorstel van Burgerforum komt er bovendien een nieuwe huisvestingsverordening, waarin eigen inwoners meer voorrang krijgen bij zowel huur- als koopwoningen.
Leefbaarheid en voorzieningen
Om de leefbaarheid in de gemeente te behouden en te versterken, is het belangrijk dat jongeren en jonge gezinnen hier blijven. Meer inwoners zorgen voor een levendigere gemeenschap en directe voordelen voor lokale clubs, scholen en winkels. Door voldoende woningen te bieden, blijft de gemeente aantrekkelijk en vitaal voor alle inwoners.

Onze visie: woningen voor iedereen                  Burgerforum wil voldoende woningen in verschillende prijsklassen, verspreid over alle kernen van de gemeente, met nadruk op betaalbare woningen voor jongeren én senioren. Eigen inwoners en mensen met een sociale of economische binding krijgen voorrang bij zowel huur- als koopwoningen.
Zo zorgen we dat gemeente Losser een plek blijft waar jong en oud écht een toekomst kan opbouwen.
         Evelien                www.burgerforum.com info@burgerforum.com             Daan
 
Share our website